Saponificio Varesino Aftershave Stella Alpina 100ml
Το Stella Alpina Aftershave έχει μια συγκεκριμένη σύνθεση, μεταξύ ενός αλκοολούχου EDT (χρησιμοποιούμε μόνο αλκοόλ φυτικής προέλευσης) και μιας ρευστής κρέμας και χαρακτηρίζεται από μια φιλμογόνο δράση στο δέρμα.
Αυτή η νέα σύνθεση έχει αναπτυχθεί για να ενισχύσει τις ενυδατικές και μαλακτικές ιδιότητες του σαπουνιού ξυρίσματος Stella Alpina. Εφαρμόστε στο πρόσωπο και κάντε μασάζ στο δέρμα μέχρι την πλήρη απορρόφηση. Τα συντηρητικά τροφίμων είναι η εγγύηση μιας σύνθεσης “χωρίς συμβιβασμούς”, μελετημένη για να φροντίζει το δέρμα σας τη στιγμή της ανάγκης.
Τα δραστικά συστατικά είναι διάφορα, η σύνθεση πολύ περίπλοκη και εξαιρετικά συμπυκνωμένη.
Το Stella Alpina Aftershave περιέχει:
- Stella Alpina [Leontopodium Alpinum] (BIO): Αντιοξειδωτικό – Αποτρέπει την απώλεια κολλαγόνου, έχει συσφικτική και τονωτική δράση.
- Ουρία: Ενυδατική, μαλακτική.
- Βιταμίνη Ε: Αντιφλεγμονώδης, Μαλακτική
- Αμύγδαλο (BIO): Καταπραϋντικό, μαλακτικό
- Βιταμίνη Β5: Ενυδατική, Μαλακτική, Καταπραϋντική
- Χαμομήλι: Καταπραϋντικό, Αντιβακτηριακό, Μαλακτικό, Αναζωογονητικό
- Αλόη (BIO): Θεραπεία
- Λεβάντα: Αντιβακτηριακή, Ενυδατική
Συστατικά: AQUA, ΑΛΚΟΟΛ DENAT(**)., PARFUM, ΑΝΘΌΝΕΡΟ ANTHEMIS NOBILIS, ΧΥΜΌΣ ΦΎΛΛΩΝ ALOE BARBADENSIS(**), ΓΛΥΚΌΖΗ, ΓΛΥΚΕΡΊΝΗ, ΣΟΡΒΙΤΌΛΗ, ΟΞΙΚΉ ΤΟΚΟΦΕΡΌΛΗ, ΒΕΝΖΥΛΙΚΉ ΑΛΚΟΌΛΗ, ΑΙΘΥΛΕΞΥΛΟΓΛΥΚΕΡΊΝΗ, ΤΟΚΟΦΕΡΌΛΗ, ΓΛΟΥΤΑΜΙΝΙΚΌ ΝΆΤΡΙΟ, ΟΥΡΊΑ, ΕΚΧΎΛΙΣΜΑ ΆΝΘΟΥΣ PRUNUS AMYGDALUS DULCIS(**), ΞΑΝΘΑΝΙΚΌ ΚΌΜΜΙ, ΕΚΧΎΛΙΣΜΑ LEONTOPODIUM ALPINUM(**), ΚΙΤΡΙΚΌ ΟΞΎ, ΓΛΥΚΊΝΗ, ΥΔΡΟΛΥΜΈΝΗ ΠΡΩΤΕΪ́ΝΗ ΣΙΤΑΡΙΟΎ, ΓΑΛΑΚΤΙΚΌ ΟΞΎ, PCA ΝΑΤΡΊΟΥ, LAVANDULA HYBRIDA ABRIAL HERB OIL, ΛΙΝΑΛΟΌΛΗ, ΠΑΝΘΕΝΌΛΗ, ΒΕΝΖΟΪΚΌ ΝΆΤΡΙΟ, ΣΟΡΒΙΚΌ ΚΆΛΙΟ.
Κωδικός EAN: 800416301148